آموزش فارکس در اصفهان سال 1402

همانطور که می‌دانید بروکر پی‌سی‌ام جهت ارتقاء سطح علمی مشتریان و کسانی که علاقه‌مند به بازارهای مالی بین‌المللی هستند سمینارهای رایگان در استان‌های مختلف برگزار می‌کند.

یکی از نکات جالب این دوره شرکت کردن تعدادی از دانشجویان دوره اول اصفهان در این دوره با هدف یادآوری و آموزش بود.

دوره دوم اصفهان از تاریخ 30 بهمن تا 4 اسفند برگزار شد و در این دوره مهم‌ترین سرفصل‌ها در دوره مقدماتی و مهم‌ترین نکات برای کسب سود آموزش داده شد. در ادامه به سرفصل‌های این دوره اشاره خواهیم کرد.

سرفصل‌های دوره:
اصول واقعی بازارها و حقایق حرکات قیمت
قواعد متن بازار
محدوده‌های تنش در چارتیکال
محدوده‌های طلایی، استاتیک و داینامیک
انواع روند ( قوانین و شرایط شروع، پایان، تغییر )
انواع قدرت روند
تشخیص تغییرات سماجت مالی دیگر معامله‌گران
تشخیص تغییرات سماجت روانی دیگر معامله‌گران
انواع چرخه‌های بازار
شناسایی بهترین تایم فریم
شناسایی ورود و خروج معامله‌گران سازمانی
شناسایی تغییرات وزن جریان سفارشات و لبه ورود
انتخاب بهترین حد ضرر
استراتژی خروج

پرسش و پاسخ
یکی از بهترین روش‌های یادگیری و آموزش در جلسات حضوری پرسش و پاسخ به سوال‌های تریدرها است که در این سمینار به تمامی سوال‌ها پاسخ داده شد و مشکلات تریدرها برطرف شد، همچنین نماینده بروکر پی‌سی‌ام سخنرانی جامعی در مورد بروکر داشتند و به سوالات تریدرهای گرامی در رابطه با بروکر و نحوه کار کردن ما و هدف و تلاش ما که در راستای سود مشتریان است صحبت کردند. در ادامه سوالات متداول تریدرها در رابطه با بروکر را برای شما بازگو خواهیم کرد.

چگونه می توانم با بازارهای مالی و مباحث مربوط به آن آشنا شوم؟
کتاب‌ها و دوره‌های آموزشی متنوعی در بازار برای آشنایی با این مبحث وجود دارد. پیشنهاد ما شرکت در دوره ی دانشگاه تریدری پی سی ام می باشد. این دوره برای کسانی که فرم کابین را برای حساب ریل پر کرده اند رایگان می‌باشد.

آیا قیمت ها و شرایط حساب در پلتفرم دمو و ریل یکسان است؟
تمامی قیمت‌ها و سایر شرایط در حساب دمو قیمت‌ها و شرایط واقعی بازار می‌باشند و پلتفرم دمو به شبکه‌ای با امنیت بالا متصل است. البته در نظر داشته باشید که قیمت‌های متناظر با هر حساب در دمو و ریل یکسان هستند. یعنی قیمت‌های حساب میکرو دمو با حساب میکرو ریل و حساب الیت دمو با حساب الیت ریل یکسان می‌باشد.

سطح مارجین کال و استاپ اوت یعنی چه؟
مارجین کال زمانی ست که مارجین لول حساب تریدر به سطح استاپ اوت نزدیک شده است و تریدر در پلتفرم معاملاتی خود هشداری در این رابطه دریافت می کند. زمانی که مارجین لول به سطح استاپ اوت برسد پوزیشنهای باز به صورت اتوماتیک شروع به بسته شدن می کنند تا زمانی که مینیمُم مارجین مورد نیاز در حساب فراهم شود.

برای مثال فرض کنید یک حساب 1000 دلاری دارید و 200 دلار مارجین از شما بلاک شده است و استاپ اوت لول حساب 100 درصد می باشد. بنابراین به محض اینکه که ضرر شما بیش از 800 دلار شود پوزیشن های باز به صورت اتوماتیک و به ترتیب پرضررترین بسته می‌شوند. در زمان هج فقط مارجین یکی از پوزیشن‌های هج فریز می‌شود. استاپ اوت لول حساب‌ها در جدول انواع حساب‌ها نشان داده شده است.

شما چه بونوس‌هایی ارائه می‌دهید؟
به طور کلی بونوس شرایط ویژه ای است که در آن کارگزاری وجهی را به حساب معامله‌گر با شرایطی اضافه می‌کند، که در صورت احراز شرایط بونوس ممکن است قابل برداشت باشد و یا برای مدتی برای معامله در اختیار تریدر قرار داده شود. بونوس‌ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

بونوس قابل برداشت (غیر قابل ضرر)
بونوس غیر قابل ضرر ودیعه ایست که در حساب تریدر قرار می‌گیرد و بعد از احراز شرایط که معمولا ترید حجم مشخصی در مدت زمان محدودی می‌باشد کل مبلغ بونوس به تریدر تحویل داده می‌شود. نکته‌ی مهمی که باید توجه داشته باشید این است که بونوس غیر قابل ضرر یعنی اینکه عدد بونوس به بالانس اضافه می‌شود که قدرت بیشتری برای گرفتن پوزیشن در اختیار تریدر قرار می دهد، ولی روی مارجین تاثیری ندارد و اگر پوزیشن به ضرر برسد طبق قانون استاپ اوت فقط موجودی اصلی تریدر وارد ضرر می‌شود و مبلغ بونوس وارد ضرر نخواهد شد.

بونوس قابل ضرر
بونوس قابل ضرر یا قابل معامله بونوسی است که در ضررها همراه حساب تریدر خواهد بود. این بونوس مدت زمان محدودی که در مشخصات بونوس نوشته شده در اختیار تریدر می‌باشد و پس از آن از حساب کسر خواهد شد. بونوس قابل ضرر هرگز قابل برداشت نخواهد شد.